صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید
جراحی زنان (تومورها و توده‌های لگنی)

جراحی زنان (تومورها و توده‌های لگنی)

سرطان رشد غیرعادی و غیرقابل کنترل سلول‌های قسمتی از بدن می‌باشد این سلول‌ها گاه شبیه و اغلب با شکلی متفاوت از سلول‌های اصلی بافت اولیه هستند. سلول‌های سرطانی می‌توانند با رشد بیش از حد خود تشکیل توده‌ای را بدهند که وجود همین توده، هم علامتی بر وجود سلولهای سرطانی است و هم منشاء ایجاد مشکلات فراوانی برای فرد بیمار می‌باشد.

برخی از زنان ممكن است به دلیل علائمی مانند خونریزی شدید و قائدگی‌های دردناك، افزایش درد زیرشكم، درد در ناحیه‌های شكمی، لگنی و مهره‌های تحتانی، درد در طول رابطه جنسی، تكرر ادرار و در برخی موارد نازایی به پزشک خود مراجعه کنند، ایجاد تومور در رحم فرد یكى از دلایل بروز این علائم است كه معمولاً تومورهاى خوش‌خیمى هستند.

شایع‌ترین توموری كه در خانم‌ها به وجود می‌آید فیبروم‌های رحمی هستند. به طور میانگین حدود ٥٠٪؜ خانم‌ها بین سن ٢٥ تا ٤٠ سالگی به فیبروم رحمی مبتلا می‌شوند. فیبروم‌‌‌ها توده‌‌های عضلانی خوش‌خیمی هستند كه روی دیواره‌ی رحم  رشد می‌كنند و احتمال بدخیمی شدن آن‌ها بسیار پایین است. از دلایلی که ممکن است فرد به پزشک خود مراجعه کنند، خونریزی شدید و قائدگی‌های دردناك، افزایش درد زیرشكم، درد در ناحیه‌های شكمی، لگنی و مهره‌های تحتانی، درد در طول رابطه جنسی، تكرر ادرار و در برخی موارد نازایی است.

خانم دکتر نسیم سرمست با تجربه‌ی فراوان در تشخیص و درمان تومورها و با انجام معاینات و آزمایش‌های لازم نوع توده و محل آنها را بررسی می‌کند و در صورت لزوم به جراحی و خارج کردن آن می‌پردازد.

Dr. Nasim Sarmast
© Copyright 2019. All rights reserved.
iMads Co.