صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید
monaliza laser

لیزر مونالیزا چیست؟

لیزر ها بعد از ورود به صنعت پزشکی تحولی عظیم در نوع درمان ایجاد کردند. لیزر های واژینال نیز از این موارد جدا نبودند. لیزر مونالیزا تاچ برای زیبایی و درمان بیماری ‌های واژن استفاده می‌شود و یکی از پیشرفته ترین لیزرهای واژینال می‌باشد.

همانطور که می‌دانید در گذشته برای بعضی از بیماری های زنان درمانی قطعی و یا حتی هیچ درمانی  وجود نداشت و بانوان از این موضوع رنج می‌بردند. مانند بیماری های از جمله خشکی واژن، شل شدن و از دست رفتن حالت ارتجاعی واژن، زیبایی واژن، افتادگی های ارگان‌های لگنی مثل رحم، مثانه و مواردی دیگر که در ادامه به توضیحات درخصوص آن می‌پردازیم.

لیزر واژن برای درمان و جوانسازی واژن استفاده می‌شود. زمانی که در مورد جوانسازی صحبت میکنیم، میتوانیم ملاک‌های مختلفی را بررسی کنیم. ملاک هایی از جمله از بین رفتن کشسانی بافت های واژن (گشادی واژن) افتادگی ارگان‌های لگنی، خشکی و درد در حین نزدیکی و موارد دیگر.

درمان به وسیله لیزر واژن عموما در سه جلسه انجام می شود و هر جلسه بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می‌باشد و بدون انجام هیچ نوع برشی و جراحی و بدون هیچ بی‌حسی به عنوان یک نوع درمان کم تهاجمی محسوب می‌شود. این نوع درمان هیج گونه درد و عوارضی ندارد. لیزر واژن با از بین بردن بافت های قدیمی و خون رسانی، به ساخت کلاژن جدید کمک ‌کند که بافت های جدید ساخته شود و مشکلاتی از جمله از بین رفتن کشسانی بافت واژن و باریک شدن واژن را از بین ببرد.

به خاطر داشته باشید که ۳ الی ۴ روز قبل از انجام لیزر نباید هیچ گونه پمادی استفاده شود و بهتر است که فرد شب قبل از لیزر رابطه جنسی نداشته باشد.

بعد از انجام لیزر توصیه می‌شود که تا ۳ الی ۴ روز فرد رابطه جنسی نداشته باشد و از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های سنگین پرهیز کند. همچنین استفاده از هرگونه مواد شیمیایی و کرم ها توصیه نمی‌شود.

عمل لابیاپلاستی

 

یکی دیگر از درمان‌هایی که به وسیله لیزر واژن انجام می‌شود، لابیا پلاستی می‌باشد. بزرگ شدن لابیاها باعث به وجود آمدن مشکلاتی از جمله :

 

  • دچار مشکل شدن در هنگام پوشیدن لباس‌های چسبان
  • بد فرم شدن شکل ظاهری
  • درد داشتن در هنگام رابطه جنسی
  • تحریک نشدن کلیتوریس
  • ناراحتی های فرد و از بین رفتن اعتماد به نفس
  • ناراحتی در هنگام انجام فعالیت‌های سنگین

 

آیا عمل لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

 با توجه به این که این روش نوعی جراحی محسوب می‌شود، عموما به وسیله بی حسی انجام می‌شود ولی در شرایطی با توجه به پزشک معالج شاید نیاز به بیهوشی نیز می‌باشد.

آيا بعد از عمل لابیاپلاستی نیاز به بستری است؟
خیر این نوع جراحی سرپایی محسوب می شود و بیمار می‌تواند بعد از انجام عمل لابیا پلاستی مرخص شود.

آيا عمل لابیا‌پلاستی باعث می‌شود که میل جنسی کاهش پیدا کند؟
عمل لابیا پلاستی نه تنها هیچ تاثیری در کاهش میل جنسی ندارد بلکه باعث می‌شود با بالا رفتن اعتماد به نفس، تاثیرات مثبتی بر رضایت از روابط زناشویی بگذارد. بهبود در رابطه و بالا رفتن رضایت از رابطه جنسی یکی از مهمترین دلایل گرایش به سمت جراحی های زیبایی می‌باشد.

 

دکتر نسیم سرمست به شما توصیه می‌کنند که قبل انجام هرگونه عمل جراحی، با پزشک متخصص در خصوص روش و تعداد جلسات مناسب، مشاوره کنید.

Dr. Nasim Sarmast
© Copyright 2019. All rights reserved.
iMads Co.